راهنمای خرید کانال فلکسیبل | مناسبترین قیمت

راهنمای خرید کانال فلکسیبل | مناسبترین قیمت

انواع کانال فلکسیبل

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه نماینده رسمی برندهای معتبر تولید کننده انواع کانال فلکسیبل از جمله فلکسیبل داکت، فلکسیبل سهند و فلکسیبل سامان در ایران می باشد. جهت خرید کانال فلکسیبل از جمله کانال فلکسیبل داکت اسپلیت با واحد فروش تماس حاصل نمایید. و یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید.

کالاتهویه محصولات خود را به سرتاسر ایران ارسال می کند.

 

خرید کانال فلکسیبل

 

با توجه به تنوع گسترده انواع کانال کشی های سیستم تهویه مطبوع (HVAC) از جمله کانال گالوانیزه، کانال استیل، کانال پلی اورتان و کانال فلکسیبل قدرت انتخاب بالایی جهت استفاده داریم.

در ابتدا به این نکته اشار می کنیم که امروزه از تمام این کانال کشی ها در سیستم های مختلف استفاده می شود. و فقط با توجه به شرایط می توان تصمیم گرفت که کدام کانال کشی مناسب است. البته در بیشتر مواقع از ترکیبی از کانال های فلزی و کانال فلکسیبل استفاده می گردد.
به این صورت که در مسیرهای اصلی از کانال فلزی و در مسیرهای فرعی از کانال فلکسیبل استفاده میشود.

حال به معرفی کانال فلکسیبل و بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم. تا با شناخت هر چه بیشتر این لوله ها با کاربردهای آن بیشتر آشنا شده و خرید کانال فلکسیبل برای ما آسان گردد.

 

قبل از خرید کانال فلکسیبل باید سوالاتی از خود پرسیده تا با جواب آنها انتخاب هوشمندانه تری داشته باشیم.

سوال اول:

شرایط محیطی که کانال فلکسیبل در آن قرار می گیرد به چه صورت است؟

در شرایط محیطی گوناگون می توان از متریال مختلف کانال فلکسیبل استفاده نمود. برای مثال در صورتی که پروژه در دمای بالا قرار دارد و کانال باید در دماهای بالا کارایی خود را نشان دهد، پیشنهاد می شود از انواع کانال فلکسیبل نسوز استفاده گردد. زیرا از مواد سیلسکونی نسوز ساخته شده و تحمل دمایی بسیار بالایی دارد. و از کانال های فلکسیبل دارای متریال PVC پرهیز شود. زیرا pvc  در دمای بالا آب شده و به کانال آسیب می رسد.

 

سوال دوم:

از کانال فلکسیبل جهت چه کاری قرار است استفاده شود؟

برای مثال در سیستم تهویه مطبوع از انواع کانال فلکسیبل جهت مکش و دمش هوا استفاده می گردد. در صورتی که جهت مکش استفاده شود، مانند فن های مکنده سرویس بهداشتی، لزومی به استفاده از کانال فلکسیبل با عایق نمی باشد. و خرید کانال فلکسیبل بدون عایق مانند کانال فلکسیبل آلومینیومی به راحتی نیازهای ما را مرتفع می سازد.

ولی در صورتی که از کانال فلکسبل در مسیرهای رفت و جهت دمش هوای مطبوع گرم و سرد استفاده می گردد. بهتر است انواع کانال فلکسیبل با عایق از جمله کانال فلکسیبل ifd  و  کانال فلکسیبل رابر خریداری گردد.

 

کانال فلکسیبل با عایق الاستومری رابر
کانال فلکسیبل با عایق الاستومری رابر

 

 

سوال سوم:

میزان سختی محیط به چه میزان است؟

در شرایطی که کانال فلکسیبل در شرایط سخت محیطی قرار دارد، برای مثال محیط دارای ذرات معلق است، و یا خطر برخورد اجسام تیز و برنده به کانال وجود دارد. بهتر است از انواع کانال فلکسیبل با روکش PVC  از جمله کانال فلکسیبل کومبی و یا کانال فلکسیبل IFd استفاده گردد. خرید کانال فلکسیبل با روکش مناسب طول عمر بالای کانال کشی را تضمین می نماید.

 

کانال فلکسیبل کومبی
کانال فلکسیبل کومبی

 

سوال چهارم:

میزان اتلاف انرژی تا چه حد قابل قبول است؟

در سیستم های تهویه مطبوع که میازن اتلاف انرژی باید حداقل باشد، بهتر است کانال فلکسیبل با عایق الاستومری استفاده گردد. خرید کانال فلکسیبل با عایق الاستومری از جمله، کانال فلکسیبل رابر، کانال فلکسیبل جنرال و کانال فلکسیبل فایبر به میزان بسیار زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. همچنین عایق الاستومری عایق مناسب رطوبتی نیز محسوب شده و از کانال در برابر رطوبت نیز محافظت می نماید.

 

سوال پنجم:

مکش هوا دارای ذرات گرد و غبار و یا براده می باشد یا خیر؟

برای مثال در صنعت چوب بری یا فلز بری که ذرات و براده های بسیاری تولید می شود. برای مکش این ذرات از کانال فلکسیبل استفاده می شود. این ذرات و براده ها احتمال مسدودی کانال را افزایش می دهند. از این رو بهتر است خرید کانال فلکسیبل شفاف یا کانال فلکسیبل PVC در دستور کار قرار گیرد.

کانال فلکسیبل پی وی سی، علاوه بر اینکه شفاف است و به ما اجاره نظاره کردن عملیات کانال را می دهد، بسیار محکم بوده و در برابر تیزی و سختی اجسام برنده مقاومت بسیار مناسبی دارد.

 

سوال ششم:

میزان استحکام کانال به چه میزان باشد؟

در صورت استفاده از کانال فلکسیبل در شرایط سخت که نیاز به استحکام بالای کانال، بهتر است از انواع کانال فلزی مانند کانال گالوانیزه استفاده گردد. زیرا کانال فلکسیبل در هر صورت میزات استحکان کانال گالوانیزه را ندارد.

 

مزایای کانال فلکسیبل

 

کانال کشی فلکسیبل مقرون به صرفه تر از کانال کشی فلزی از جمله گالوانیزه و اسپیرال، و ایده آل برای طیف وسیعی از تجهیزات HVAC در محیط های مسکونی، تجاری و صنعتی است. از این رو این نوع کانال کشی در بسیاری از پروژه های ساختمانی و صنعتی استفاده می گردد. به همین دلیل خرید کانال فلکسیبل آگاهانه اهمیت دو چندانی می یابد.

کانال کشی فلکسیبل نوع خاصی از کانال کشی هوا است که از مواد انعطاف پذیر ساخته می شود. این مواد انعطاف پذیر عبارتند از PVC، پلی اورتان ،پلاستیک تقویت شده و فلز فولادی می باشد. کانال کشی فلکسیبل اغلب در سیستم های HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) برای ایجاد ارتباط بین قطعات مختلف استفاده می گردد. در زیر به برخی از مزایای این نوع کانال کشی اشاره می گردد.

 

1. نصب آسان

کانال فلکسیبل مزایای متعددی را ارائه می دهد که به انعطاف پذیری آن مربوط می شود. اولین و مهمتر از همه، نصب کانال فلکسیبل بسیار آسان است و می توان از آن در فضاهای باریک و صعب العبور استفاده کرد. بر خلاف کانال های فلزی، کانال فلکسیبل را می‌توان در اطراف موانع هدایت کرد و سبک وزن است. به این معنی که اتصال بالای آن بسیار آسان‌تر است.

در واقع با استفاده از کانال فلکسیبل دیگر نیازی به استفاده از ساپورت تاسیساتی نداریم.

 

2. ظاهر زیبا

انعطاف پذیری کانال فلکسیبل نیز به زیبایی کلی یک سیستم HVAC می افزاید. انواع کانال های فلکسیبل راحت تر در پشت دیوارها، زیر زمین، پشت ستون ها و بالا یا داخل سقف پنهان می شوند. از این رو به زیبایی محیط به طرز شایانی می افزاید.

 

3. نگهداری و تعمیر آسان

از آنجایی که کار با کانال انعطاف پذیر در حین نصب آسان تر است، کار با آن در حین تعمیر و نگهداری نیز آسان است. به همین دلیل در هنگام بروز مشکل به سرعت جمع و جایگزین می شوند.

 

4. عایق حرارتی

در صورت استفاده از انواع کانال فلکسیبل با عایق حرارتی و برودتی می توان از اتلاف انرژی جلوگیری نمود. همچنین به دلیل پیش عایق بودن این نوع کانال ها در هزینه های نصب نیز صرفه جویی می شود.

 

5. جذب صدا

یکی دیگر از مزایای کانال کشی فلکسیبل این است که صدا، لرزش و حرکت را جذب کرده و از آسیب به کانال در اثر لرزش زیاد جلوگیری می کند.

 

6. سازگار با محیط زیست

در نهایت، کانال کشی انعطاف پذیر از متریالی مانند پی وی سی، پلی اورتان ،پلاستیک تقویت شده و فلز ساخته می شود. این متریال همگی قابل بازیافت بوده و در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند.

 

7.حمل و نقل آسان

خرید کانال فلکسیبل به طور کلی امری آسان است. زیرا حمل و نقل راحتی دارد. کانال های فلکسیبل بسته به نوع در شاخه های 10 متری و 6 متری تولید می شوند. سپس به صورت کامل فشرده شده و در در حجم کم آماده ارسال می گردند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد