دریچه بازدید

دریچه بازدید

دریچه بازدید چیست؟

جهت دسترسی به تاسیسات از قبیل کنتور برق، فلکه آب و … از دریچه بازدید استفاده می شود. در واقع دری است که جهت بازدید تاسیساتی از جمله فن کویل های سقفی، شیرآلات، فیوزهای برق و فلکه های آب به کار میرود. این دریچه ها از ورود گرد و غبار و ذرات معلق به داخل تاسیسات جلوگیری کرده و همچنین مانع ورود حیوانات می شوند.

در واقع هم دسترسی و بازدید تاسیسات راحت نموده و هم آن ها را از آسیب های محیطی مصون می دارند.

 

با عدم استفاده از دریچه بازدید هزینه های نگهداری و تعمیر به شدت افزایش یافته و صدمات جبران ناپذیری به تاسیسات وارد می شود. دارای دو نوع سقفی و دیواری هستند.

 

دریچه بازدید سقفی

دریچه بازدید سقفی عموماً برای بازدید و تعمیر فنکویل های سقفی طراحی و ساخته می‌شوند. فن کویل ها به دلیل سیستم عملکردی خود هم دمنده و هم مکنده هستند. هم هوا را از محیط گرفته و هم هوای مطبوع را به محیط هدایت می کنند. پس برای رفع نیاز مکنده بودن دستگاه باید روی دریچه بازدید جهت فنکویل امکانِ مکشِ هوا را ایجاد کرد.

 

دریچه بازدید سقفی
دریچه بازدید سقفی

 

برای ایجاد امکان مکش روی دریچه بازدید، دریچه هایی تعبیه می شود که بنا به نیاز از دریچه های خطی، مشبک و.. استفاده می شود.

 

دریچه بازدید فنکویل مشبک

در واقع دریچه مشبک یا لانه زنبوری، بهترین حالت مکش با بالاترین راندمان را برای دستگاه فنکویل ایجاد می کند. که جهت تطابق و تناسب آن ها بهتر است دریچه دمش نیز مانند مکش از نوع مشبک یا لانه زنبوری باشد. درب دریچه بازدید آلومینیومی فنکویل مشبک را می‌توان هم به صورت وزنه‌ای و هم به صورت لولایی تولید و عرضه کرد.

 

دریچه بازدید فنکویل خطی شیاردار

بر روی درب فنکویل هایی که هوای سیستم مکش آنها باید مستقیماً از زیر دستگاه تامین گردد باید منفذی روی درب دریچه بازدید آلومینیومی فنکویل ایجاد کرد که هوای فضای محیط به وسیله دستگاه فنکویل مکش شود و به‌ این منظور روی درب دریچه بازدید آلومینیومی لولادار فن کویل شیارهای موازی به صورت پرسی  ایجاد می‌گردد و به‌ این دلیل به‌ این نوع دریچه بازدید آلومینیومی لولادار فنکویل، دریچه بازدید آلومینیومی فن کویل شیاردار گفته می‌ شود.

 

دریچه بازدید سقفی زیر فنکوئل
دریچه بازدید سقفی زیر فنکوئل

 

انواع دریچه بازدید

در ساخت دریچه بازدید نیز مانند دریچه های هوا از سه نوع متریال اصلی فلزی، پلاستیکی و چوبی استفاده می شود.

 

1-دریچه آلومینیومی از جنس آلومینیوم با رنگ کوره ای

2-دریچه آهنی از جنس ورق روغنی و گالوانیزه با رنگ کوره ای

3-دریچه چوبی ام دی اف MDF با روکش پلی یورتان

4-دریچه از جنس پلاستیک

 

 

ویژگی دریچه های بازدید

از مهمترین ویژگی های دریچه بازدید در این است که باید در ابعاد مناسب و با متریال سازگار با محیط انتخاب شود. مثلا در محیط های مرطوب و شجی نباید از دریچه هایی از جنس چوب mdf استفاده کرد. یا در سازه هایی که نیاز به مقاوم بودن دریچه است بهتر است از دریچه های فلزی استفاده شود. همچنین در مواقعی که الویت با سبکی و نصب آسان است بهتر است از دریچه های پلاستیکی استفاده گردد.

همچنین باید به سایز در هنگام سفارش دقت شود و سایز و مدل دریچه بازدید با نوع دستگاه متناسب باشد.

 

به همین دلیل گاهی انتخاب سخت می شود و باید از متخصصان در این زمینه کمک گرفت. جهت سفارش و خرید دریچه بازدید یا گرفتن مشاوره از متخصصان ما می توانید به صفحه ثبت سفارش مراجعه یا با ما تماس حاصل نمایید.

 

دریچه بازدید قفلی(زیمنسی)
دریچه بازدید قفلی(زیمنسی)

 

پشت دریچه بازدید قفلی
پشت دریچه بازدید قفلی

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لوگو

عرضه کننده انواع کالاهای تهویه اعم از کانال های فلکسیبل، عایق الاستومری، پروفیل فلنج، انواع کانکتورها و…

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

مکان کالاتهویه


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد