دریچه گرد سونایی آلومینیومی | استعلام قیمت و خرید

دریچه گرد سونایی آلومینیومی | استعلام قیمت و خرید

دریچه گرد سونایی

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه تولید، عرضه، اجرا و نصب سیستم های تهویه مطبوع اماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. جهت استعلام قیمت و خرید انواع دریچه از جمله دریجه گرد سونایی با واحد فروش تماس بگیرید. و یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه فرمایید.

 

دریچه گرد سونایی

 

همانگونه که در مبحث دریچه هوا بیان گردید، دریچه ها در انتهای سیستم تهویه هوا قرار گرفته و وظیفه پوشاندن خروجی کانال های تهویه را برعهده دارند.  این کانال ها می توانند کانال فلکسیبل یا انواع کانال گالوانیزه باشند. به علاوه با پوشاندن خروجی کانال به طریقی از آن محافظت کرده و از ورود گرد و غبار و حیوانات به داخل سیستم تهویه جلوگیری می کنند. همچنین وظیفه پخش و جهت دهی هوای خروجی را نیز برعهده دارند.  پس می توان نتیجه گرفت به نوعی ماحصل و خروجی کار سیستم تهویه به انتخاب درست دریچه بستگی دارد.

انواع بسیار متنوعی از دریچه ها تولید شده و در بازار موجود می باشد. که بنا به شرایط محیطی پروژه انتخاب و خریداری می شوند. برای مثال دریچه گرد سونایی جهت استفاده در محیط های مرطوب مناسب بوده و توصیه می گردد. در محیط هایی مانند استخر، سونا، جکوزی، سرویس بهداشتی، حمام و غیره از دریچه گرد سونایی به وفور استفاده می گردد.

زیرا این دریچه ساختاری دارد که در برابر رطوبت بسیار مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی و فرسایش نمیگردد. البته متریال به کار رفته و کیفیت آن نیز اهمیت به سزایی دارد. برای مثال جهت ساخت دریچه های سونایی از ورق های آهنی و گالوانیزه نمیتوان استفاده نمود. زیرا این ورق ها به نسبت آلومینیوم و استیل بیشتر در معرض زنگ زدگی بوده و در محیط های مرطوب زودتر آسیب می بینند و طول عمر کمتری دارند.

 

مزایای دریچه گرد سونایی

 

دریچه گرد سونایی دارای قابلیت نصب آسان بوده که روی دریچه هیچ پیچی قابل مشاهده نیست. این ویژگی به زیبایی هر چه بیشتر محیط کمک می کند. به طور کلی این دریچه از دو قسمت قاب و بدنه تشکیل شده است. که قاب به صورت کامل از بدنه جدا بوده و با یک پیچ به هم متصل می شوند.

 

 

دریچه گرد سونایی پشت
دریچه گرد سونایی پشت

 

دریچه گرد سونایی قاب
دریچه گرد سونایی قاب

 

از این رو قسمت مرکزی دریچه قابل چرخش بوده و حول یک محور قابلیت چرخش 360 درجه دارا است. با استفاده از این چرخش می توان جریان خروجی هوا را تغییر داد.

از این دریچه هم جهت مکش و هم جهت دهش هوای مطبوع می توان استفاده نمود. اصل دریچه گرد سونایی بیشتر جهت استفاده در سقف کاربرد دارد. اما در دیوار نیز قابل نصب می باشد.

با خرید از کالاتهویه این محصول به صورت پک شده داخل ضربه گیر های مناسب قرار میگیرد، تا محصول سالم و بدون خط و خش تحویل مشتری گرامی گردد.

دریچه گرد سونایی جزو معدود دریچه هایی می باشد که کمترین افت فشار هوا را دارا می باشد. به همین دلیل میتوان گفت که در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کند.

 

متریال قابل استفاده جهت ساخت

 

همانگونه که مطرح شد، به دلیل استفاده از دریچه گرد سونایی در نقاط مرطوب مانند حمام و استخر، هرگر نباید از ورق های آهنی جهت ساخت آن استفاده نمود.

از آنجایی که آلومینیوم و استیل هر دو دارای درجه های قابل قبولی از مقاومت در برابر رطوبت هستند، میتوان از ورق های آلومینیوم و استیل استفاده نمود. در پروژه های معمولی که نیاز به مقاومت خاصی نیست بیشتر دریچه ها از ورق های آلومینیومی نمره 1 ساخته می شوند. اما در شرایط خاص مانند بیمارستان ها، اطاق تمیز ها و … که نیاز به ضدعفونی منظم دارند استفاده از ورق های استیل توصیه می گردد. زیرا استیل سطح صافی داشته و به راحتی تمیز و ضد عفونی می گردد.

در برخی از پروژه ها نیز ترجیح می دهند از دریچه های پلاستیکی استفاده کنند. دریچه های پلاستیکی بسیار سبک بوده و نسبت به رطوبت واکنش ندارند. اما استحکام دریچه های فلزی را نداشته و آسیب پذیرتر هستند.

در آخر می توان بیان نمود که دریچه های مختلف با متریال گوناگون تولید می شوند. در این بین نکته مهم شرایط پروژه بوده که تعیین میکند از کدام متریال بهتر است استفاده گردد.

اما برای ساخت دریچه گرد سونایی بهتر است از آلومینیوم یا استیل استفاده شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد