دمپر استیل | استعلام قیمت و خرید

دمپر استیل | استعلام قیمت و خرید

دمپر استیل دستی

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه نماینده رسمی برندهای معتبر تولید کننده انواع دمپر و دریچه در ایران می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید دمپر استیل با واحد فروش تماس حاصل نمایید. یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه فرمایید.

 

تفاوت فلز استیل و گالوانیزه

 

فلز استیل یا به عبارتی فولاد ضد زنگ از آلیاژهای مهم در صنایع به شمار می رود. این نوع فلز
فولاد ضد زنگ با افزودن کروم به فولاد مذاب ساخته می شود.

به طور معمول فولاد ترکیبی از آهن و کربن می باشد. وجود کربن موجب واکنش با هوا و ایجاد زنگ زدگی می گردد. جهت جلوگیری از این امر دو راه حل داریم. یا به طور کل آلیاژ فولاد را تغییر داده و مقادیری کروم به آلیاژ اضافه کنیم. وجود کروم از واکنش کربن با هوا جلوگیری کرده و مقاومت فلز را افزایش می دهد. به این آلیاژ استیل گفته می شود.

هم میتوان از یک لایه روی، روی روق های فولادی استفاده کرد. این لایه از روی نیز از فولاد در برابر زنگ زدگی محافظت می نماید. به این ورق های فولادی روکش شده با روی، فولاد گالوانیزه شده می گویند.

پس نتیجه میگیریم که جهت محافظت از فولاد در برابر زنگ زدگی و خوردگی دو راه حل داریم. یا کل آلیاژ را تغییر داده و ضد زنگ میکنیم که به آن استیل گفته می شود. یا یک لایه روی آن میپوشانیم که به آن گالوانیزه می گوییم.

ورق های استیل نسبت به گالوانیزه گرانتر بوده و به صورت وارداتی در دسترس هستند. بنابراین لیست قیمت به نوسان ارز وابسته می باشد.

 

دمپر استیل

 

همانگونه که اشاره شد فلز استیل در برابر آب و رطوبت بسیار مقاوم بوده و دچار خوردگی نمی شود. بنابراین در پروژه هایی مانند کارخانجات ذوب، داروسازی ها، اطاق تمیزها، بیمارستان ها و… معمولا از تجهیزات استیل از جمله لوله فلکسی استیل یا دمپر استیل استفاده می گردد.

زیرا در این محیط ها مقدار زیادی بخار آب یا مواد شیمیایی و خورنده موجود است. که جهت افزایش طول عمر تاسیسات و جلوگیری از خوردگی و از بین رفتن آن ها، از فلز استیل استفاده می گردد.

دمپر استیل نیز همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید، بسیار مقاوم و محکم است. این دمپر از ورق 3 میل استیل ساخته شده است.تمامی متعلقات از جمله پیچ یا دستگیره نیز از ورق استیل ساخته شده است.

 

دمپر استیل از ورق 3 میل
دمپر استیل از ورق 3 میل

 

شایان ذکر است دمپری که در تصویر بالا مشاهده می کنید، از نوع دستی می باشد. ولی دمپر موتوری نیز می توان از جنس استیل ساخت. که موتور دمپر های مورد نیاز نیز تفاومتی ندارد.

 

مزایای دمپر استیل به نسبت گالوانیزه

 

سطح استیل نسبت به گالوانیزه هموارتر و صاف تر است. از این رو تمیز کردن آن بسیار آسانتر می باشد. بنابراین در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی همیشه اولویت با استیل می باشد. زیرا ضدعفونی کردن آن بسیار سریعتر انجام می پذیرد. از این رو دمپر استیل به دمپر گالوانیزه اولویت دارد.

در مقایسه با ضخامت ها و فرم های مشابه، فولاد ضد زنگ(استیل) همیشه قوی تر از فولاد گالوانیزه است. یک راه موثر جهت بررسی مقاومت هر فلز، استحکام کششی آن می باشد. استحکام کششی مقاومت یک ماده در برابر شکستن تحت کشش زیاد است.

ارقام دقیق بسته به آلیاژ مورد استفاده متفاوت است.

استحکام کششی آلیاژهای فولاد ضد زنگ یا همان استیل معمولاً از حدود 515 مگا پاسکال (MPa) شروع می شود. و در برخی موارد می تواند به 1300 مگا پاسکال (MPa) برسد. که بسیار مناسب می باشد.

از آنجایی که گالوانیزه بر استحکام کششی فلز زیرین تأثیر نمی‌گذارد، می‌توانید انتظار داشته باشید که فولادهای گالوانیزه ساخته شده از درجه‌های مختلف فولاد، استحکام کششی قابل مقایسه‌ای با فولاد اصلی داشته باشند. اما فولاد استیل بسیار مناسبتر است.

ورق های استیل یا به طور خاص دمپر استیل، قوی و مقاوم در برابر زنگ زدگی ناشی از تماس با آب، حتی آب نمک هستند. فولاد استیل به دلیل کروم اضافه شده (و گاهی اوقات سایر عناصر اضافی) در برابر خوردگی مقاومت بالاتری دارد.

جوشکاری فولاد استیل یک مهارت تخصصی است. جوشكاران هنگام گرم كردن و سرمایش فولاد استیل باید كنترل بسیار بیشتری را اعمال كنند. و آنها باید مراقبت ویژه ای برای تطبیق مواد پرکننده با فولاد در حال جوشکاری داشته باشند.

 

سخن پایانی

 

در پروژه های ساده و معمولی، استفاده از دمپر هایی که با ورق گالوانیزه ساخته شده اند، پیشنهاد می گردد. زیرا گالوانیزه مقاومت مناسبی داشته و نیاز های ما را بر طرف می سازد. به علاوه قیمت مناسبتری داشته و منابع اضافی نیاز ندارد.

ولی در شرایطی که پروژه در شرایطی قرار دارد که دمپر تحت رطوبت، بخار آب، مواد شیمیایی، سمی و خورنده قرار دارد، بهتر است که از انواع دمپر استیل استفاده گردد.

دمپر استیل در محیط های بهداشتی نیز توصیه می گردد. زیرا تمیزکاری راحتتری دارد و به راحتی ضد عفونی می گردد.

به دلیل مقاومت بالاتر وزن استیل نیز بیشتر است. بنابراین دمپر استیل از دمپر گالوانیزه سنگینتر بوده و نیاز به ساپورت های محکمتری جهت نصب دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد