دریچه خورشیدی | دریچه گردابی | خرید دریچه سقفی خورشیدی

دریچه خورشیدی | دریچه گردابی | خرید دریچه سقفی خورشیدی

دریچه خورشیدی یا دریچه گردابی

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه نماینده رسمی انواع دریچه از جمله دریچه کولر، دریچه خطی، دریچه چهارطرفه، دریچه مشبک و دریچه خورشیدی در ایران می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس حاصل نمایید. و یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه فرمایید.

 

دریچه خورشیدی

 

دریچه خورشیدی یا دریچه گردابی از نوع دریچه سقفی بوده که می تواند در حفره سقف کاذب قرار گیرد. از این نوع دریچه بیشتر جهت تامین هوای اطاق تمیزها، بیمارستان ها، صنعت داروسازی و … استفاده می گردد.

نکته ضروری در این نوع دریچه استفاده از پلنیوم باکس در پشت دریچه می باشد. این پلنیوم باکس به اختلاط مناسب هوا و پخش هوا به صورت یکنواخت کمک شایانی می نماید.

 

دریچه خورشیدی و پلنیوم باکس

 

اطاق تمیز ها که بیشتر در صنعت دارو سازی مورد استفاده قرار میگیرند، نیاز دارند تا هوای ورودی بدون گرد و غبار داشته باشند. از این جهت در پشت دریچه خورشیدی یا دریچه گردابی پلنیوم باکسی نصب می شود. این پلنیوم باکس باید دارای فیلتر هوای مناسب باشد. و مکان تعبیه فیلتر هوا طوری باشد تا عمل تعویض فیلتر هوا به سرعت انجام پذیرد.

به عبارت کلی تر پلنیوم باکس موجود در پشت دریچه به تنظیم دمای کلی کمک کرده و از پخش هوا با سرعت و شتاب بالا جلوگیری می کند.

 

پلنیوم باکس دریچه خورشیدی
پلنیوم باکس دریچه خورشیدی

 

عملکرد دریچه هوای خورشیدی

 

به طور کلی دریچه های خورشیدی از یک ورق آلومینیومی با ضخامت دلخواه با استفاده از دستگاه پرس تولید می شوند. این شیوه تولید به یکپارچه بودن ساختار دریچه کمک کرده و در برابر انواع آسیب ها مقاوم می گردد.

شیوه قرار گیری پره های دریچه به گونه ای است که هوا به صورت چرخشی و 360 درجه به محیط منتقل شده  هوای یکنواختی را برای محیط فراهم می آورد.

این دریچه ها هم به صورت دایره ای و هم به صورت مربعی قابل تولید می باشد.

این دریچه ها با پره های دایره شکل هم جهت مکش و هم جهت دهش هوای مطبوع کاربرد دارند. اما بیشتر جهت دهش هوا به کار می روند.

* دیفیوزرهای چرخشی سقف دایره ای و مربعی در سیستم های تهویه مطبوع یک چرخش برای تامین هوای اتاق ها ایجاد می کنند. جریان هوای حاصل، سطوح بالایی از هوای اتاق را القا می‌کند، در نتیجه سرعت جریان هوا و اختلاف دمای بین هوای تأمین‌شده و هوای اتاق را به سرعت کاهش می‌دهد.

* دیفیوزرهای چرخشی سقف دایره ای و مربعی امکان جریان حجم زیادی را فراهم می کنند. نتیجه یک تهویه با جریان مختلط در مناطق آسایش، با تهویه کلی اتاق خوب است که تنها آشفتگی بسیار کمی در منطقه اشغال شده ایجاد می کند.

*دیفیوزرهای چرخشی سقف دایره ای و مربعی دارای تیغه های ثابت هستند.

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد