سیستم ساپورت مدولار تاسیسات

سیستم ساپورت مدولار تاسیسات

سیستم ساپورت

در این مقاله می خوانید

سیستم ساپورت مدولار

در سیستم ساپورت مدولار به طور کلی سیستم به ماژول یا بخش هایی تقسیم می شود. هر ماژول یا بخش به طور مستقل و جداگانه در کارخانه و کارگاه ها تولید می شوند. سپس جهت مونتاژ به محل منتقل شده و تشکیل سیستم را می دهند.

 

در سیستم تهویه نیز به دلیل اینکه اکثر کانال ها از سقف عبور می کنند باید آن ها را به سقف و دیوار های کناری متصل و محکم نمود. جهت این مهم از سیستم ساپورت مدولار یا مدولار تاسیسات استفاده می گردد. اجزای زیادی این سیستم را تشکیل می دهند که از مهم ترین آن ها می توان به زیره ساپورت یا چنل، اتصال گوشه، اتصال پایه، بست روکش دار و انواع پیچ و مهره اشاره کرد.

 

اجرای کانال کشی گالوانیزه به همراه عایق الاستومری
اجرای کانال کشی گالوانیزه به همراه عایق الاستومری

 

در تصویر بالا کانال های گالوانیزه با عایق الاستومری را مشاهده می کنید که با استفاده از زیره ساپورت و پیچ های متری در واقع سیستم مدولار به سقف متصل شده اند.

 

مزایای سیستم مدولار

در قدیم از نبشی ها و جوشکاری جهت اتصالات استفاده می شد که هم زمانبر و هم پر هزینه بود. سیستم ساپورت مدولار در تاسیسات ساختمانی باعث افزایش سرعت و همینطور افزایش راندمان کار شد. به همین دلیل امروزه اکثرا از این سیستم استفاده شده و در کمتر پروژه ای از جوشکاری استفاده می گردد. از دیگر مزایای سیستم ساپورت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

  • *صرفه جویی در زمان (بالا رفتن سرعت اجرا)

 

  • *صرفه جویی در هزینه ها (با کاهش هزینه های نگهداری)

 

  • *افزایش طول عمر و کارایی سیستم

 

  • *مقاومت بیشتر در برابر زلزله به دلیل استفاده از پیچ و مهره به جای جوشکاری

 

  • *مقاومت مناسبتر در برابر رطوبت و مواد خورنده به دلیل استفاده از روکش گالوانیزه

 

 

اجزای تشکیل دهنده سیستم ساپورت

 

زیره ساپورت یا چنل

از مهمترین اجزای تشکیل دهنده این سیستم می توان به زیره ساپورت یا چنل اشاره کرد. همانگونه که از نامش پیداست در زیر کانال قرار گرفته و وزن آن را تحمل می کند. از فولاد با روکش گالوانیزه ساخته شده و بسیار محکم است. جهت اتصال با پیچ روی آن سوراخ هایی منظم وجود دارد که با پیچ به دیگر اجرا متصل می گردد.

 

زیره ساپورت گالوانیزه
زیره ساپورت گالوانیزه

 

اتصال گوشه 

 

جهت اتصالات 90 درجه از گوشه ساپورت استفاده می گردد. در دو نوع سه سوراخ و چهار سوراخ تولید می شود. این نوع اتصال نیز از فولاد گالوانیزه شده ساخته شده و بسیار محکم و مقاوم می باشد.

 

گوشه چهار سوراخ
گوشه چهار سوراخ

 

 

کلمپ

جهت اتصالات بدون نیاز به سوراخ کاری و جوشکاری از کلمپ استفاده می شود. همراه کلمپ پیچ و مهره ای وجود دارد که از فولاد سخت شده با روکش گالوانیزه ساخته شده است. بنابراین بسیار محکم و مقاوم بوده و نیازهای سخت را مرتفع می سازد.

 

کلمپ گالوانیزه
کلمپ گالوانیزه

 

کلمپ
کلمپ

 

 

جهت سفارش و اجرای انواع سیستم ساپورت مدولار تاسیسات می توانید به صفحه ثبت سفارش مراجعه و یا با متخصصین ما جهت مشاوره تماس حاصل نمایید.

 

 

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد