پرچ چکشی

پرچ چکشی

پرچ چکشی چیست؟

پرچ چکشی جهت اتصال دائم دو قطعه در کنار هم استفاده می شود. دلیل نامگذاری آن این است که داخل حفره مورد نظر قرار داده و با چکش به سر آن ضربه زده تا داخل حفره فرو رفته و دو اتصال را به هم نگه دارد. پرچ‌های چکشی اتصالات دائمی ایجاد می‌کنند و اتصال ایجاد شده دوام بالایی داشته و مانند پیچ و مهره به آسانی باز و بسته نمی شوند.

 

پرچ های چکشی معمولا هم در پروژه های کور و هم در مکان های باز  استفاده می‌شوند. منظور از پروژه های کور، پروژه هایی است که فقط یک سمت سازه در دسترس قرار دارد و فقط از همان سمت باید اتصال دهنده را نصب کرد.

 

پرچ چکشی علاوه‌بر تنوع در سایز، در نوع متریال ساخت نیز دارای انواع گوناگونی هستند که شامل  آهنی، آلومینیوم، برنج و مس می باشد. انواعی که از آلومینیوم ساخته می شوند به نسبت مدل آهنی مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و رطوبت دارند. پرچ های مسی و برنجی در مواقعی که ظاهر کار اهمیت دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پرچ آهنی

پرچ‌ چکشی آهنی در برابر نیروی برشی مقاوم هستند. اما نیروی کششی قوی آن ها را از یکدیگر جدا و سازه را تخریب می کند. در محیط هایی که رطوبت زیاد است و مواد خورنده وجود دارد بهتر است که از پرچ های آهنی استفاده نشود.

 

پرچ آلومینیومی

پرچ‌ چکشی آلومینیومی اتصالاتی با استحکام بالا فراهم می‌کند. همچنین به دلیل وزن کمتر نسبت به دیگر پرچ ها در مواقعی که وزن سازه مهم است بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت در محیط های شرجی نیز پرکاربرذ می باشد.

 

پرچ چکشی
پرچ چکشی

 

 

در صنعت تهویه جهت اتصال فلنج آهنی از پرچ چکشی و در فلنج گالوانیزه از پیچ سر مته یا پیچ و مهره استفاده می شود.

 

جهت سفارش و خرید پرچ چکشی در ابعاد دلخواه و یا گرفتن مشاوره از متخصصان ما می توانید به صفحه ثبت سفارش مراجعه یا با متخصصین ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لوگو

عرضه کننده انواع کالاهای تهویه اعم از کانال های فلکسیبل، عایق الاستومری، پروفیل فلنج، انواع کانکتورها و…

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد

کالاتهویه سال خوبی را برای شما ارزومند است.