پلنیوم باکس یا جعبه توزیع هوا | بهترین قیمت

پلنیوم باکس یا جعبه توزیع هوا | بهترین قیمت

پلنیوم باکس یا جعبه توزیع هوا

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه با بیش از دوازده سال سابقه در زمینه عرضه، نصب و  راه اندازی سیستم تهویه مطبوع آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. جهت خرید انواع اقلام سیستم تهویه از جمله پلنیوم باکس با واحد فروش تماس حاصل نمایید. و یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید.

 

پلنیوم باکس یا باکس کانال

 

پلنیوم باکس یا جعبه توزیع هوا همانگونه که از نام آن پیداست وظیفه توزیع جریان مناسب هوا را برعهده دارد. این محصول در انتهای کانال هوا و پشت دریچه نصب می شود. درواقع جعبه ای است که هوای خروجی ابتدا به آن وارد شده و سپس با استفاده از دریچه اسلوت خطی به صورت لایه لایه و همگن و یکسان به فضا هدایت می شود.

از آنجایی که دریچه های اسلوت بلند بوده و طول بیشتر از محیط را پوشش می دهند، در صورت استفاده نکردن از پلنیوم باکسها فقط از چند نقطه هوا با فشار بالا خارج می شود. که امری نامطلوب بوده و در کیفیت هوای محیط تاثیر نامناسبی دارد.

پلنیوم باکس ها معمولا در پشت دریچه های اسلوت مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو در خروجی یکنواخت هوای این دریچه ها نقش به سزایی دارند. به علاوه موجب کاهش صدای جریان هوا نیز می شوند.

جهت ایجاد ارتباط بین پلنیوم باکسها یا جعبه توزیع با سیستم تهویه معمولا از انواع کانال های منعطف مانند کانال فلکسیبل استفاده می شود. که با استفاده از انواع بست های فلزی به طوقه های جعبه توزیع متصل می شوند.

 

پلنیوم باکس به همراه دریچه اسلوت
پلنیوم باکس به همراه دریچه اسلوت

 

انواع پلنیوم باکس ها

 

پلنیوم باکسها معمولا مطابق شرایط پروژه و به صورت سفارشی از انواع ورق گالوانیزه ساخته می شوند. ضخامت ورق های به کار رفته به ابعاد محصول بستگی دارد. هرچه ابعاد پلنیوم باکس بزرگتر باشد، ورق های ضخیمتری نیز در هنگام ساخت به کار می رود.

در صورت مهم بودن وزن سازه و جهت کاهش فشار وزن می توان از انواع ورق های پیش عایق از جمله ورق پلی اورتان نیز استفاده نمود. ورق های پلی اورتان استحکام ورق های گالوانیزه را ندارد ولی بسیار سبک بوده و قیمت تمام شده کمتری دارد.

ابعاد پلنیوم باکس به اندازه دریچه اسلوت بستگی دارد. زیرا در پشت دریچه اسلوت قرار می گیرد. تعداد رورودی ها نیز به تعداد کانال های متصل شده به پلنیوم باکس بستگی دارد.

این محصول نیز مانند کانال های تهویه در مواردی باید با دقت عایق کاری شوند. تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود.

معمولا جعبه توزیع هوا با عایق الاستومری عایق شده و منافذ به دقت با استفاده از نوار چسب های عایق کاری بسته می شوند.

 

مزایای پلنیوم باکس یا جعبه توزیع

 

همانگونه که بیان شد مهمترین وظیفه پلنیوم باکسها یکنواخت کردن جریان خروجی هوا می باشد.

که این کار به مطبوع شدن هرچه بیشتر هوای محیط کمک شایان توجهی می نماید.

با استفاده از این محصول هیچ جای پیچی روی دریچه باقی نمی ماند. این موضوع بسیاری از کارفرمایان را به استفاده از این محصول ترغیب می نماید. زیرا موجب زیبایی ظاهر کار می گردد.

با عایق کاری مناسب محصول صدای کانال نیز کاهش یافته و صدای اضافی از کانال خارج نمی گردد.

 

سخن پایانی

 

با توجه به مطالب بیان شده می توان نتیجه گرفت استفاده از پلنیوم باکس یا جعبه توزیع هوا در سیستم تهویه مطبوع امری اجتناب ناپذیر است. زیرا هم به پخش لایه ای و یکنواخت هوا کمک می کند و هم به دلیل استفاده نشدن از پیچ روی دریچه به زیبا سازی هر چه بیشتر منجر می شود.

درواقع دریچه های خطی که طول زیادی دارند بدون استفاده از پلنیوم باکس خروجی هوا در چند نقطه متمرکز می شود. ولی در صورت استفاده از جعبه توزیع فشار خروجی هوا در تمام طول دریچه خطی یکسان می باشد.

همچنین موجب کاهش صدای کانال شده و آلودگی صوتی دستگاه های هواساز را کاهش می دهد.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد