دریچه گریل | دریچه لوور هوارسان

دریچه گریل | دریچه لوور هوارسان

دریچه لوور هوا رسان

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه تولید، عرضه، نصب و راه اندازی انواع سیستم تهویه مطبوع آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. جهت خرید انواع کالاهای تهویه از جمله دریچه لوور هوا رسان یا دریچه گریل با واحد فروش تماس حاصل نمایید. یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه و سفارش خود را ثبت نمایید.

 

دریچه لوور هوا رسان

 

دریچه لوور هوا رسان و دریچه لوور پادری جهت ایجاد هوای تازه در محیط و جلوگیری از ورود آب باران، برف، پرنده و اجسام دیگر به داخل کانال های هواسازی استفاده می شود. این نوع دریچه ها معمولا از یک قاب به همراه پره ها تشکیل می شوند. به طور کلی در پشت دریچه های لوور برخلاف سایر دریچه ها، کانال هوا رسان و یا دستگاه های تهویه نصب نمی گردد. اساس کار دریچه های لوور از جمله لوور هوا رسان و یا لوور پادری تغییر هوای محیط با محیط اطراف با کمک فشار های متغیر هوا بوده که موجب جابجایی هوا می گردند.

این نوع دریچها ها می توانند در مکان های مختلف مانند موتورخانه ها، اطاق آسانسورها، پارکینگ ها، بیمارستان ها و… نصب شوند.

 

دریچه لوور هوارسان و لوور پادری
دریچه لوور هوارسان و لوور پادری

 

دریچه لوور صنعتی

 

دریچه های صنعتی لوور هوا رسان بیشتر در محیط های صنعتی از جمله کارخانجات، نیروگاه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا دوام و طول عمر بالایی داشته و در برابر انواع آسیب ها مقاومت می کنند.

همچنین مقاومت بالایی در برابر حرارت، مواد اسیدی، رطوبت و سایر عوامل محیطی آسیب زا دارند.

لوورهای صنعتی در انواع مختلفی از مواد موجود هستند.

 

فولاد ضد زنگ(استنلس استیل)

بادوام ترین و محکمترین گزینه در بین فولادهای موجود جهت ساخت انواع دریچه لوور هوارسان و لوور پادری استفاده از فولاد ضد زنگ(استنلس استیل) می باشد. استیل می تواند در دماهای بسیار بالا به خوبی عمل کرده و کارایی آن کاهش نمی یابد. همچنین طول عمر بالایی داشته و می توان نتیجه گرفت هزینه های نگهداری را کاهش می دهد.

به علاوه به دلیل سطح براق و یکدستی که دارد به راحتی تمیز و ضدعفونی شده پس برای کاربردهای بهداشتی بسیار مناسب است.

اما باید توجه داشت که استیل ضد زنگ از سایر گزینه ها سنگینتر و گرانتر است. پس ممکن است از فهرست خرید بسیاری از کارفرمایان حذف گردد.

 

آلومینیوم

دریچه لوور هوار رسان آلومینیومی از نظر هزینه، وزن کمتر و نگهداری آسان تر است. همچنین زنگ نمی زند و خورده نمی شود. به اندازه فولاد ضد زنگ بادوام نیست اما در بسیاری از محیط ها و شرایط پروژه ها گزینه ی مناسب و معقولی محسوب می گردد.

 

فولاد گالوانیزه

به فولادی که با لایه ای از روی پوشانده شده باشد، فولاد گالوانیزه می گوییم. معمولا جهت ساخت انواع دریچه بیشتر از استیل و آلومینیوم استفاده می شود. اما فولاد گالوانیزه به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی، قیمت مناسب و در دسترس بودن، می تواند به عنوان دریچه نیز به کار رود.

 

مزایای دریچه لوور هوا رسان

 

برخلاف سایر دریچه ها، دریچه های لوور هوارسان یا دریچه لوور پادری، به میزان 100 در صد از محیط خود قادر به تبادل هوا می باشد. در واقع تهویه هوای طبیعی به میزان قابل توجهی در جریان بوده و گاهی دیگر نیازی به استفاده از سیستم های تهویه مطبوع نداریم.

مزیت دیگر دریچه لوور هوا رسان، جلوگیری از ورود آب باران به محیط داخلی می باشد. اما این گزینه در صورتی به خوبی عمل می کند که زاویه پره های دریچه به درستی تنظیم شده باشند. در این شرایط می توانیم ضمن لذت بردن از هوای بارانی از خیس شدن محیط پیرامون جلوگیری کنیم.

به علاوه در شرایط آفتابی از ورود نور آفتاب و در ادامه گرم شدن فضا جلوگیری نماییم. از این رو، می توانید میزان واقعی ورود نور مستقیم خورشید به خانه خود را کنترل کنید. بسته به زمان روز، نور خورشید می تواند از جهات مختلف و از زوایای مختلف وارد خانه شما شود.

حریم خصوصی حفظ شده و به صورت عادی فضای داخلی از محیط بیرون قابل مشاهده نیست.

همچنین با کمک توری های فلزی قابل نصب در پشت دریچه، می توان از ورود هر نوع حیوانات و حشرات موذی به داخل جلوگیری نمود.

به علاوه تنوع در متریالی که می توان از آن ها دریچه لوور هوا رسان و لوور پادری را تولید نمود، بسیار زیاد است. بنابراین مشتریان با توجه به بودجه در نظر گرفته شده و شرایط محیطی پروژه می توانند متریال مورد نظر خود را سفارش دهند. تا با توجه به رنگ و ابعاد سفارشی سازی ها انجام پذیرد.

 

سخن پایانی

در بسیاری از پروژه ها که ایجاد سیستم تهویه ضروری نبوده مانند موتورخانه ها، اطاق آسانسور، بسیاری از سوله و انبار ها و.. می توان از این دریچه جهت تهویه هوای طبیعی استفاده نمود. تا هوای اطاق سنگین نشده و در حال جریان باشد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت انواع دریچه لوور از جمله لوور هوارسان و لوور پادری از جمله دریچه های مهم و کاربردی هستند.

در بسیاری از موارد می توانند از هزینه ها و بار اضافی سیستم ها کاسته و خود مستقلا وظیفه تهویه هوا را انجام دهند. بنابراین جزء جدایی ناپذیر و بسیار مهم و حیاتی محسوب می شوند.

 

دریچه گریل یا لوور هوارسان
دریچه گریل یا لوور هوارسان

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد