دمپر بادی | بالانس دمپر | دمپر شاطری | استعلام قیمت و خرید

دمپر بادی | بالانس دمپر | دمپر شاطری | استعلام قیمت و خرید

دمپر بادی یا بالانس دمپر

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه با بیش از دوازده سال سابقه در زمینه عرضه، نصب و راه اندازی انواع سیستم های تهویه مطبوع آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم میباشد. جهت استعلام قیمت و خرید انواع دمپر ها از جمله دمپر بادی اتوماتیک، دمپر موتوری، دمپر دستی و… با واحد فروش تماس حاصل نمایید. و یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه فرمایید.

 

دمپر بادی اتوماتیک چیست؟

 

دمپر بادی اتوماتیک که به بالانس دمپر یا دمپر شاطری نیز معروف است،معمولا پشت فن ها نصب شده و وظیفه باز و بسته کردن کانال هوا به صورت اتوماتیک را بر عهده دارند. به این معنی که هنگامی که فن روشن می شود، پره های دمپر از هم باز شده و هوا جریان می یابد. در صورت خاموش کردن فن پره ها به حالت بسته در آمده، پره ها روی هم قرار گرفته و به عبارتی کانال مسدود می گردد. می توان گفت دمپر بادی با فشار هوای خارج شده از فن کار کرده و باز می شوند.

 

دمپر بادی یا بالانس دمپر
دمپر بادی یا بالانس دمپر

 

در واقع این نوع دمپر ها با وزن اندکی که دارند، با عبور جریان هوا به صورت شناور و باز شده در می آیند و سپس با قطع جریان و با نیروی جاذبه به پایین حرکت کرده و کانال را می بندند.

می توان از مطالب بالا نتیجه گرفت که تیغه های دمپر بادی باید بسیار سبک باشند. تا کمترین مقاومت را در برابر جریان هوا ایجاد نمایند. بنابراین بهتر است که دمپر بادی از ورق آلومینیومی یک میل ساخته شود. توجه داشته باشید که ورق آلومینیوم از ورق گالوانیزه و استیل سبکتر می باشد. اما از ورق گالوانیزه گرانتر بوده و استحکام مناسبی را نیز دارا می باشد.

شایان ذکر است که دمپر بادی (بالانس دمپر یا دمپر شاطری) هم به صورت گرد و هم به صورت چهارگوش تولید شده و در بازار موجود می باشند. که البته از انواع تبدیل ها نیز می توان جهت اتصال استفاده نمود.

 

دمپر بادی گرد با تبدیل چهارگوش
دمپر بادی گرد با تبدیل چهارگوش

 

مزایای دمپر اتوماتیک

 

مهمترین مزیت دمپر بادی (بالانس دمپر یا دمپر شاطری) این است که مانند دمپر های دستی نیازی به دخالت مستقیم کاربر ندارد. و در صورت خاموش کردن فن و یا سایر دستگاه های هوا ساز کانال به طور خودکار مسدود می گردد.

دمپر اتوماتیک به صورت ناخودآگاه از اتلاف انرژی جلوگیری می نماید. زیرا با بسته شدن خودکار کانال از خارج شدن هوای مطبوع از محیط به وسیله ی کانال جریان هوا جلوگیری می گردد.

همچنین مزیت دیگر دمپر اتوماتیک این است که از ورودد گرد و غبار به داخل کانال جلوگیری می کند.

همچنین حیوانات موذی نیز قادر به گذر از کانال و ورود به محیط با استفاده از کانال های تهویه مطبوع نمی باشند.

 

پشت دمپر بادی همراه با توری
پشت دمپر بادی همراه با توری

 

کارکرد دمپر اتوماتیک

 

از آنجایی که با روشن شدن فن پره های دمپر بادی باز می شوند، بنابراین پره ها باید بسیار سبک باشند. تا از فشار هوای خروجی نکاسته و عملکرد سیستم را کاهش ندهند. از این رو معمولا پره های دمپر اتوماتیک از ورق های آلومینیومی ساخته می شوند. ولی قاب دمپر از جنس گالوانیزه بوده که بسیار محکم است و استحکام دمپر را تضمین می نماید. همچنین در قیمت دمپر صرفه جویی می نماید.

باید در نظر داشت که قیمت دمپر بادی از سایر دمپر هایی که از ورق گالوانیزه ساخته می شوند، گرانتر است. اما با مزایایی که دارد بسیاری از کارفرمایان را به خرید و استفاده وا میدارد.

همچنین این نوع دمپر ها قادر به کنترل و جهت دهی جریان هوای عبوری نمی باشند. و مزیت اصلی آن ها بسته شدن در هنگام قطع جریان هوا می باشد. این مزیت در فصل های متضاد باعث صرفه جویی در هزینه های مصرف انرژی می شود.

 

بالانس دمپر به همراه توری
بالانس دمپر به همراه توری

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد