فلنج گرد جهت اتصال کانال گرد | استعلام قیمت و خرید

فلنج گرد جهت اتصال کانال گرد | استعلام قیمت و خرید

کانال گرد به همراه فلنج

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه تولید، عرضه، نصب و اجرای انواع سیستم های تهویه مطبوع خانگی و صنعتی اماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. جهت خرید اقلام سیستم تهویه از جمله فلنج کانال گرد جهت اتصال کانال های گرد با واحد فروش تماس حاصل نمایید. و یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه فرمایید.

 

فلنج کانال گرد

 

به صورت کلی چند طریقه اتصال کانال ها به هم در سیستم تهویه مطبوع وجود دارد. به صورت سنتی کانال ها در محل نصب با استفاده از جوشکاری به یکدیگر متصل می شدند. این شیوه معایب زیادی داشت. از جمله اینکه زمان اجرا و هزینه های آن بالا بود. به علاوه بعد از جوشکاری امکان باز کردن و رفع خطا وجود نداشت. به همین دلایل شیوه نوین اتصال با فلنج به وجود آمد.

در شیوه اتصال با فلنج تمامی اتصالات با استفاده از پیچ و مهره انجام می شود. که در صورت نیاز قابل باز شدن و اصلاح می باشند. در این بین به دلیل تفاوت ظاهری کانال گرد با کانال چهارگوش، در شیوه اتصال فلنجی آن ها نیز تفاوت وجود دارد.

در کانال های چهارگوش از پروفیل فلنج گالوانیزه، گوشه گالوانیزه و کلیپس گالوانیزه جهت اتصال استفاده می گردد. اما در فلنج های گرد کار آسانتر است. زیرا دیگر نیازی به گوشه فلنج نداریم. و فقط با استفاده از نوار های درزگیر و پیچ و مهره اتصالات به آسانی انجام می پذیرد.

 

 

شیوه اتصال فلنج گرد

 

شیوه اتصال کانال گرد که معروفترین آن کانال اسپیرال می باشد، می توان از انواع فلنج کانال گرد استفاده نمود. به طور کلی فلنج کانال گرد از نبشی ها تولید می شوند. خود فلنج با کمک پرچ چکشی به داکت یا لوله کانال هوا رسان وصل می شود. سپس گسکت یا نوار درزگیر را بین اتصال قرار داده و دو لوله با استفاده از پیچ به یکدیگر متصل می شوند.

معمولا نبشی های مورد استفاده جهت فلنج کانال گرد با ضد زنگ پوشیده می شوند. این امر جهت جلوگیری از زنگ زدگی مناسب است. اما از لحاظ معیارهای زیبایی شناختی مناسب نیست. پس می توان جهت زیبا نمودن ظاهر کار از رنگ های الکترو استاتیک استفاده نمود.

شیوه دیگر اینگونه است که نبشی فابریک با استفاده از فرآیند جوشکاری به داکت هوا وصل می شود. سپس اتصال دو داکت به یکدیگر و یا اتصال به دیگر اقلام کانال کشی از جمله تبدیل چهارگوش به گرد، زانویی ، چند راهی ها و… با استفاده از پیچ و مهره انجام می پذیرد.

 

فلنج کانال گرد
فلنج کانال گرد

 

مزایای استفاده از فلنج

 

طبق تحقیقات به عمل آمده استفاده از فلنج در پروژه های نصب کانال های هوا رسان، می تواند تا 50 درصد در هزینه های نصب صرفه جویی کند.

با استفاده از فلنج گرد ه تنها اتصالات محکمتر و قوی تری ایجاد می کنیم، بلکه دوام کل سیستم کانال کشی افزایش می یابد.

به دلیل استفاده از پیچ و مهره، تمامی اتصالات فلنج گرد قابل برگشت می شود. به این معنی که در صورت لزوم می توان پیچ و مهره را باز کرد و دوباره و مجدد استفاده نمود.

همچنین از جمله مزایای اتصالات پیچ و مهره ای مقاومت بالاتر در برابر لرزش می باشد. از جمله لرزش ها میتوان به زلزله اشاره نمود که این نوع اتصالات مقاومت در برابرر زلزله را بسیار افزایش می دهد.

در کانال هایی با قطر بالا، به دلیل سنگین شدن سازه بهتر است از فلنج کانال گرد جهت اتصالات استفاده گردد. زیرا توان تحمل وزن بالاتری دارد و احتمال باز شدن اتصال بر اثر سنگینی کاهش می یابد.

فلنج کانال گرد
فلنج کانال گرد

 

سخن پایانی

 

سایز و یا جنس فلنج کانال گرد بسیار به پروژه و سایز و جنس کانال اصلی بستگی دارد. اما از سه نوع ورق گالوانیزه، ورق سیاه و یا استیل می توان جهت ساخت نبشی ها(فلنج) استفاده نمود.

به صورت کلی می توان بیان داشت که ورق سیاه در برابر رطوبت مانند فولاد آسیب پذیر است. به همین جهت از انواع ضد زنگ جهت پوشاندن آن استفاده می شود. اما ورق گالوانیزه در برابر رطوبت و مواد اسیدی مقاوم بوده و نیازی به استفاده از ضد زنگ ندارد. اما قیمت ورق سیاه بسیار مناسبتر است. پس در شرایطی که نیازی به ورق گالوانیزه حس نشود از ورق سیاه می توان استفاده نمود.

ورق استیل از ورق گالوانیزه نیز مقاومتر و گرانتر است. و در پروژه هایی که نیاز است از کانال استیل استفاده شود، می توان از فلنج کانال گرد استیل نیز استفاده نمود.

پس نتیجه میگیریم استفاده از انواع ورق های فولادی جهت ساخت فلنج کانال گرد بسته به شرایط پروژه و نیاز مشتریان متفاوت است.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد