دریچه سقفی مشبک و چهارطرفه

دریچه سقفی مشبک و چهارطرفه

دریچه سقفی مشبک

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه با بیش از یک دهه تجربه در زمینه تولید، عرضه و فروش انواع سیستم های تهویه مطبوع آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. همچنین کالاتهویه نماینده فروش محصولات رهسام، کیان فن و…. می باشد. جهت استعلام قیمت انواع دریچه سقفی مشبک و چهارطرفه و یا گرفتن مشاوره از متخصصین ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

 

دریچه سقفی چیست؟

 

همانگونه که در مقالات پیشین مطرح شد، انواع مختلفی از سیستم های تهویه مطبوع وجود دارد که بسته به نوع آن ها دریچه ها نیز متفاوت هستند. از این رو کانال هایی که از سقف گذر کرده و یا از سقف کاذب استفاده می شود، به دریچه های سقفی نیاز دارند.

امروزه دریچه های سقفی در بیشتر مجتمع های تجاری، اداری، بیمارستانی، مسکونی و… قابل مشاهده می باشد. این نوع دریچه ها به نسبت دریچه های دیواری جدیدتر و دارای ظاهر زیباتری می باشند. همچنین کارایی بالاتری داشته و هوا را به شکل مطلوبتری پخش می کنند. معمولا در مکان های وسیعتر که هوارسانی از دیوار کار سخت و غیرممکنی باشد از سیستم های هوارسانی سقفی استفاده می شود.

دریچه سقفی مشبک و چهارطرفه هم به صورت مستقیم به سقف متصل شده و هم می توانند به صورت تایلی در حفره سقف های کاذب نصب گردند.

 

انواع دریچه سقفی

 

انواع بسیار متنوعی از دریچه های سقفی موجود است که معروفترین آن ها دریچه سقفی گرد، چهارگوش و  تایلی می باشد.

 

دریچه سقفی چهارطرفه

 

دریچه های سقفی چهارطرفه هم جهت مکش هوا و هم جهت دهش هوا به کار می روند. این نوع دریچه ها هوا را به صورت لایه لایه و با فشار کم به بیرون هدایت می کنند. در دریچه های سقفی مانند دریچه چهارطرفه، هوای سرد و گرم زیر دریچه کامل حس شده و هوای مطبوعی را فراهم می کند. به دلیل فشار هوای متوسط معمولا در مکان هایی که ارتفاع تا سقف زیر 5 متر دارند از دریچه چهار طرفه استفاده می شود.

 

 

دریچه سقفی چهارطرفه
دریچه سقفی چهارطرفه

 

دریچه سقفی مشبک

 

دریچه سقفی مشبک نیز هم جهت مکش و هم جهت دهش هوا به کار می رود. ولی در سیستم مکش کاربرد بیشتری دارد. این نوع دریچه بیشترین میزان پرتاب هوا را در میان دریچه ها دارا می باشد. در مکان هایی که نیاز است فشار حداکثری هوا به محیط منتقل گردد، از دریچه های مشبک یا لانه زنبوری استفاده می گردد. دو نوع دریچه مشبک سقفی موجود است. دریچه مشبک گرد و دریچه مشبک چهارگوش که بنا به نیاز استفاده می گردند.

درسیستم های برگشت هوا معمولا نیازی به نصب دمپر در پشت دریچه نمی باشد. ولی در سیستم های رفت در صورت نصب دمپر در پشت دریچه، جریان عبوری هوا به طور کامل قابل کنترل می باشد.

پره های های دریچه های مشبک یا لانه زنبوری معمولا به صورت صفر درجه ساخته می شوند. که در اصلاح به ان ها صفر زن می گویند.

 

دریچه مشبک گرد
دریچه مشبک گرد

 

دریچه مشبک چهارگوش
دریچه مشبک چهارگوش

 

جنس دریچه های سقفی

متریالی که با آن ها انواع دریچه ها ساخته می شود بسته به نوع کاربرد پروژه متفاوت می باشد. ولی به سه گروه اصلی تقسیم بندی می شوند که شامل دریچه های فلزی، دریچه های پلاستیکی و دریچه های چوبی  می باشند. دریچه سقفی مشبک و چهارطرفه معمولا از جنس فلز آلومینیومی ساخته می شوند. ولی در مواقع محدود و در صورت سفارش مشتری از ورق گالوانیزه نیز قابل سفارشی سازی می باشند.

دریچه های چوبی به ندرت و در صورت سفارش مشتری ساخته شده و به نسبت دریچه های فلزی و پلاستیکی کاربرد کمتری دارند.

دریچه های پلاستیکی به نسبت دریچه های آلومینیومی قیمت مناسبتری داشته و بسیار سبکتر هستند. همچنین در برابر رطوبت مقاومت مناسبتری دارند. ولی استحکام دریچه های آلومینیومی را ندارند.

دریچه های آلومینیومی معمولا با رنگ کوره ای الکترو استاتیک پوشانده شده و طول عمر بسیار مناسبی دارند.

 

ویژگی های دریچه سقفی

 

همانگونه که مطرح شد، در مکان هایی با متراژ بالا نظیر فرودگاه ها، مجتمع های تجاری و رفاهی هوا رسانی فقط از طریق سقف قابل انجام می باشد. بسته به نیاز پروژه، از جمله میزان فشار خروجی هوا از انواع متفاوت دریچه های سقفی استفاده می گردد.

 

دریچه گرد سقفی
دریچه گرد سقفی

 

قیمت انواع دریچه های سقفی

 

قیمت انواع دریچه های سقفی فلزی نسبت مستقیمی با قیمت ورق این نوع فلزات دارد. از آنجایی که قیمت ورق فلزات نوسان بالایی دارد، قیمت دریچه ها نیز نوسان پیدا می کند. جهت استعلام قیمت روز با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد