دمپر ضد آتش | فایر دمپر (fire damper) | دمپر آتش نشانی

دمپر ضد آتش | فایر دمپر (fire damper) | دمپر آتش نشانی

کالاتهویه با بیش از ده سال سابقه آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد. به دلیل نوسانات قیمت وورق و فولاد جهت استعلام قیمت تماس حاصل نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره و خرید انواع دمپر ضدحریق، دمپرهای دستی، دمپرهای مکانیکی و…. می توانید به صفحه ثبت سفارش مراجعه یا با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

دمپر ضدآتش

 

همانگونه که در مبحث دمپر ها بیان شد، به طور کلی از این محصول جهت کنترل جریان هوا استفاده می گردد. انواع متفاوتی دارند که شامل دمپرهای دستی و مکانیکی می باشد. در بیشتر مواقع در انتهای کانال (پشت دریچه) یا درون کانال (دمپر بین کانالی) نصب می گردند. دمپر ضدآتش یا فایر دمپر ها جهت ایمن سازی بیشتر سیستم های تهویه تولید شده اند. در هنگام آتش سوزی دو وظیفه مهم بر عهده دارند. یک اینکه از رسیدن اکسیژن به آتش جلوگیری می کنند. دوم مانع از گسترش آتش به مکان های دیگر توسط کانال های تهویه می گردد. همچنین دمپرهایی که به صورت مناسب نصب و عایق بندی می شوند از انتشار دود نیز جلوگیری می کنند.

 

دمپرهای ضدحریق از ورق های گالونیزه ساخته می شوند. جنس گالوانیزه به طور کل در برابر حرارت و رطوبت مقاومت مناسبی دارد. برخی مکان های حساس که نیاز به محافظت بیشتر دارند، عایق کاری نیز انجام می گیرد. همچنین جهت محافظت بیشتر روی پره ها سیلیکون قرار می دهند تا دود و حرارت ناشی از آتش با کانال منتقل نگردد.

 

 

دمپر ضد حریق یا دمپر آتشنشانی
دمپر ضد حریق یا دمپر آتشنشانی

 

انواع دمپر ضد آتش ها

 

دمپر های ضد آتش در دو نوع هستند و با دو مکانیزم جداگانه کار می کنند.

 

دمپر ضدآتش فیوزی:

 

دمپر ضدآتش فیوزی ساختار ساده ای دارد. تمام تیغه های دمپر، به فنر و ضامن متصل است. این ضامن ها به یک فیوز حرارتی وصل می شوند. فیوز حرارتی به این صورت است که دو سیم مسی رو به روی هم وجود دارند. با بالا رفتن دما تا بیش از 75 درجه سانتی گراد و احتمال وجود حریق، دو سیم آب شده و روی هم قرار می گیرند. با این اتصال فیوز عمل کرده، ضامن ها آزاد و دمپر بسته می شود.

 

دمپر ضدآتش موتوری:

 

دمپر ضدحریق موتوری به تعدادی سنسور مجهز هستند. با بالا رفتن دما و عملکرد سنسور ها برق دستگاه قطع شده و به طور خودکار دمپرها بسته می شوند.

 

مزایای دمپرهای ضدحریق

 

همانطور که بیان شد، جهت حفاظت هر چه بیشتر ساختمان ها و مکان های صنعتی در برابر آتش از دمپر های ضد آتش استفاده می گردد.

این امر در مکان هایی که بیشتر در معرض آتش هستند، اهمیت دو چندانی پیدا می کند. مانند انبار های دارو، کارخانه ها، پالایشگاهها، آزمایشگاهها و…. بسیار در معرض خطر آتش سوزی هستند. همچنین سیستم تهویه بسیار اهمیت داشته و باید علاوه بر تامین هوای مطبوع در صورت وجود خطر از اکسیژن رسانی به آتش نیز جلوگیری شود.

تولید دمپرهای ضد آتش باید مبتنی بر اصول و استانداردهایی صورت گیرد. این قوانین در کشورهای مختلف، متفاوت است.

 

 

 

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لوگو

عرضه کننده انواع کالاهای تهویه اعم از کانال های فلکسیبل، عایق الاستومری، پروفیل فلنج، انواع کانکتورها و…

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد

کالاتهویه سال خوبی را برای شما ارزومند است.