کانکتور برزنتی ورقدار (دو سر ورق)

کانکتور برزنتی ورقدار (دو سر ورق)

کانکتور برزنتی یا لرزه گیر

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه تولید، عرضه، نصب و اجرای انواع سیستم های تهویه مطبوع آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. جهت خرید انواع کالای سیستم تهویه مطبوع از جمله کانکتور برزنتی (لرزه گیر) با واحد فروش تماس حاصل نمایید. و یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه فرمایید.

 

کانکتور برزنتی (لرزه گیر) چیست؟

 

کانکتور برزنتی یا لرزه گیر که به آن کانکتور دو سر ورق نیز گفته می شود، جهت اتصال انواع کانال گالوانیزه از جمله کانال گالوانیزه چهارگوش  به سایر دستگاه های دمنده یا مکنده مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول به دلیل ساختار انعطاف پذیری که دارد باعث می شود لرزه و یا نویزی که فن دستگاه ها روی کانال می اندازند تا حد زیادی کاهش می یابد.

 

کانکتور برزنتی (لرزه گیر) از سمتی به کانال و از سمت دیگر به دستگاه متصل می شود. در واقع رابط بین کانال و دستگاه است، و از اتصال مستقیم این دو به هم جلوگیری می کند.

 

کانکتور یا لرزه گیر برزنتی
کانکتور یا لرزه گیر برزنتی

 

ساختار کانکتور برزنتی به این صورت است که یک نوار برزنتی در وسط قرار دارد. در دو طرف نوار برزنتی به ورق های گالوانیزه متصل شده اند. شکاف های موجود در ناحیه اتصال برزنت به ورق گالوانیزه، موجب انعطاف پذیری این محصول میگردد. بنابراین می توان آن ها را به صورت گرد یا مستطیل مطابق با نوع کانال ها شکل داد و استفاده کرد.

 

فقط باید به این نکته دقت شود علاوه بر هوابندی دقیق این است که  عرض های مورد استفاده در این کانکتور ها از حد مجاز فراتر نرود. زیرا موجب کاهش راندمان و اتلاف انرژی می گردد. همچنین کد ارتفاعی دستگاه نیز نباید از حدی فراتر رود. زیرا موجب اریپ شدن حالت ایستایی برزنت و به دام افتادن هوا شده و مسیر کانال مسدود میگردد. رعایت نکردن این نکات می تواند به کاهش بازدهی و اتلاف انرژی منجر شود.

 

کانکتور برزنتی (لرزه گیر)
کانکتور برزنتی (لرزه گیر)

 

مزایای کانکتور برزنتی

 

این نوع محصول مزایای زیادی دارد و استفاده از آن ها در سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تاسیسات ضروری است. در زیر به برخی از مزایای بیشمارشان اشاره می گردد:

 

  • -انعطاف بالایی دارد و شکل پذیر است در هر ساختاری پیاده می شود. به این معنی که هم در کانال های دایره شکل و هم در کانال های چهارگوش قابل استفاده می باشد.
  • -به دلیل گالوانیزه بودن در برابر رطوبت مقاوم است.
  • -از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.
  • -ارتعاش و لرزش کانال را به شدت کاهش می دهد.
  • -از انتقال صدا جلوگیری میکند.
  • -استحکام و دوام بالایی دارد.
  • -نصب و اجرای آسانی دارد پس هزینه ها را کاهش می دهد.

 

انواع کانکتور برزنتی(لرزه گیر)

 

از کانکتور برزنتی در دستگاهای گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود. در تاسیساتی که دما در کانال زیاد است از کانکتور برزنتی نسوز استفاده می شود. در واقع تفاوت آن با کانکتور برزنتی(لرزه گیر) در این است که جنس برزنتی داخل آن از نوع نسوز است. در واقع تفاوت در انواع کانکتور ها به جنس داخلی آن ها مرتبط است. یک نوع الیاف پارچه ای با الیاف پلی استر با روکش pvc می باشد و نوع دیگر آن فایبر گلاس با روکش PU است.

 

کانکتور برزنتی(لرزه گیر) نیز به صورت رولی و با عرض های مختلف به فروش می رسد. عرض های کانکتور برزنت کانتینری عبارت است از:

15 سانتی متر

18 سانتی متر

20 سانتی متر

24 سانتی متر

30 سانتی متر

36 سانتی متر

42 سانتی متر

این رول ها را نسبت به نیاز مشتری به طول مورد نیاز برش داده و استفاده می کنند.

 

جهت سفارش کانکتور برزنتی(لرزه گیر) به صفحه ثبت سفارش مراجعه و یا با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمائید.

 

کانکتور برزنتی دو سر ورق
کانکتور برزنتی دو سر ورق

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد