فیلتر باکس | استعلام قیمت و خرید

فیلتر باکس | استعلام قیمت و خرید

فیلتر باکس

در این مقاله می خوانید

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه تولید، عرضه، نصب و اجرای انواع سیستم های تهویه مطبوع خانگی و صنعتی آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. جهت استعلام قیمت و خرید انواع کالاهای تهویه از جمله فیلتر باکس با واحد فروش تماس حاصل نمایید. و یا به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید.

 

فیلتر باکس

 

فیلتر باکس یا به عبارتی جعبه فیلتر در محیط های خاص مانند اطاق تمیز ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و… که نیاز به هوای تمیز و عاری از گرد و غبار دارند به کار می رود. همچنین در مسیر های برگشت نیز می توان از فیلتر باکس استفاده نمود. برای مثال در محیط های آلوده که نمیخواهیم هوای محیط انتقال یابد، در مسیر برگشت از فیلتر باکس استفاده می کنیم.

اجزای فیلتر باکس شامل پلنیوم باکس، فیلتر، کانال ورودی یا خروجی و دریچه هوا می باشد. این نوع فیلتر باکس بسته به شرایط پروژه از ورق گالوانیزه، آلومینیوم و استیل قابل تولید می باشد.

فیلتر باکس های مناسب باید امکان تعویض منظم فیلتر ها را فراهم نمایند. به عبارتی دسترسی راحتی داشته که بتوان فیلتر ها را به راحتی تعویض نمود.

 

فیلتر باکس به همراه دریچه خورشیدی
فیلتر باکس به همراه دریچه خورشیدی

 

اجزای فیلتر باکس

 

فیلتر باکس ها معمولا از از یک داکت ورودی و یا خروجی بسته به سیستم تهویه رفت یا برگشت تشکیل می شوند.

یک فیلتر هوای مناسب، خود فیلتر باکس و یک دریچه نیز شامل این اجزا می باشد. نکته مهم در بدنه فیلتر باکس ها، هوا بندی و آب بندی مناسب جداره ها می باشد. زیرا هوای آلوده قبل از فلتر شدن به محیط درز نکند.

 

فیلتر باکس به همراه دریچه خورشیدی

 

معمولا از دریچه خورشیدی جهت سیستم های رفت مجهز به فیلتر و فیلتر باکس استفاده می گردد. دریچه خورشیدی که به دریچه گردابی نیز معروف است، هوا را به صورت لایه ای و یکنواخت وارد محیط می کند. و از ورود هوا با شتاب زیاد به اطاق جلوگیری می نماید. این موضوع به هر چه دلپذیرتر شدن هوای محیط کمک می نماید.

معمولا دریچه های خورشیدی از ورق آلومینیومی ساخته می شوند. البته در محیط های بهداشتی و پروژه های خاص از ورق های استیل نیز می توان جهت ساخت دریچه استفاده نمود. ورق استیل بسیار مقاوم است و به دلیل سطح صیقلی و صافی که دارد، ضدعفونی کردن آن به آسانی انجام می پذیرد. از این رو در بیشتر محیط های بهداشتی از دریچه خورشیدی به همراه فیلتر باکس استیل استفاده می شود.

اما ورق استیل به نسبت آلومینیوم و گالوانیزه گرانتر بوده و هزینه ها را بالا می برد. بنابراین با توجه به شرایط پروژه می توان تصمیم گرفت از چه نوع ورقی جهت ساخت دریچه استفاده نمود.

 

مزایای فیلتر باکس

 

همانگونه که بیان شد بیشتر فیلتر باکس ها از ورق های آلومینیوم، استیل و گالوانیزه ساخته می شوند. هر سه این ورق ها مقاومت مناسبی در برابر رطوبت دارند. و در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند.

همچنین جنس ساختار آن ها به گونه ای است که در برابر ضربه استحکام داشته و دچار شکستگی نمیگردد.

همانگونه که بیان شد فیلتر باکس ها به خوبی هوا بندی می شوند. و دیگر نگرانی بابت نشتی هوا از درزهای آن ها نداریم.

به نسبت نصب آسانی داشته و فقط داکت اصلی هوا به ورودی فیلتر باکس متصل می گردد.

 

سخن پایانی

باید در نظر داشت که تمامی امکانات بیان شده با توجه به شرایط پروژه قابل انتخاب است. سایز فیلتر باکس کاملا به فیلتر مورد استفاده بستگی داشته و در تمامی ابعاد قابل ساخت می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

لوگو

کالاتهویه با بیش از دوازده سال تجربه در زمینه عرضه، نصب و اجرای انواع کانال کشی ها و سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی  آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد. محصولات ما کانال فلکسیبل، عایق الاستومری، کانال گالوانیزه، کانکتور، پروفیل فلنج، دریچه، دمپر و…می باشد.

تماس با ما


آدرس:

تهران، شادآباد، بهاران ۲، مجتمع کوثر، بلوک ۳۹ غربی، پلاک ۲۹۲

شماره تماس:

فروش: ۰۲۱۶۶۳۱۸۱۰۹ و ۰۲۱۶۶۳۱۸۹۳۲
اداری: ۹-۰۲۱۶۶۱۴۴۰۰۶ و ۰۹۹۲۷۱۹۵۶۹۲

ایمیل:

info@kalatahvieh.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کالا تهویه می باشد